Grupa młodzieży ZSA w Człuchowie wyleciała dzisiaj do Irlandii na praktyki zagraniczne w ramach projektu ERASMUS + w sektorze: „Ksztacenie i szkolenie zawodowe” pod tytułem: „Zagraniczne praktyki drogą do sukcesu zawodowego”. 
W praktykach uczestniczyć będzie po 13 uczniów technikum ekonomicznego i technikum informatycznego. Wraz z nimi poleciały doradca zawodowy Pani Katarzyna Lisiecka oraz nauczyciel języka angielskiego Pani Ewa Ambroziak. Grupa poleciała z Poznania do Dublina i docelowo jadą do Sligo.

 


Naszym irlandzkim partnerem jest Your International Training. Jest to prężnie funkcjonująca irlandzka organizacja z siedzibą w miejscowości Mallow, działająca w dziedzinie rozwoju zawodowego i edukacji. Od dziewięciu lat jest partnerem projektów mobilności dla szkół i uczelni ze wszystkich krajów Unii Europejskiej oraz innych państw nie będących jej członkami.
Od roku 2014 aktywnie uczestniczy w programie Erasmus + wspierając mobilność osób uczących się i nauczycieli.
Firma organizuje dla uczniów praktyki zawodowe, programy stażowe, kursy języka angielskiego, programy kulturowe, a dla nauczycieli profesjonalne szkolenia metodyczne i językowe, praktyki zawodowe, job shadowing i teaching assignment.
Działalność firmy skupia się głównie na organizacji praktyk i staży zawodowych dla uczniów, studentów i nauczycieli z całej Europy. Efektem tych działań jest podniesienie kwalifikacji i umiejętności zawodowych uczniów, poznawanie metod w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego, poszerzenie perspektyw zawodowych uczestników, podniesienie poziomu znajomości języka angielskiego oraz zwiększenie szans na zatrudnienie dla uczniów.

Życzymy Wam niesamowitych wrażeń! 😀