Rekrutacja do klas I na rok 2021/2022

Zespół Szkół Agrobiznesu w Człuchowie

Oferta na rok 2021/2022

Szanowni Państwo!

Drodzy Ósmoklasiści!

Wkrótce rozpocznie się  pierwszy etap rekrutacji do klas I na rok szk. 2021/2022. Doskonale wiemy, że wybór szkoły ponadpodstawowej jest niezwykle trudny dla młodego człowieka i również dla rodziców. Jak pomóc, co doradzić?  Z pewnością w wielu domach od kilku tygodni pojawiają się te pytania. Należy spojrzeć w przyszłość, co będę robił/robiła po szkole. Czy chcę iść na studia? Czy chcę zdobyć zawód i pójść do pracy?

Technikum jest doskonałym wyborem, ponieważ pozwala na zdobycie zawodu i otwiera drogę do dalszej nauki. Nauka w technikum nie jest łatwa, ale daje wiele satysfakcji, nagrodą jest:  świadectwo maturalne, świadectwo ukończenia technikum, dwa świadectwa egzaminów zawodowych i dyplom technika. Do tego staż u pracodawcy i certyfikaty kursów dodatkowych umiejętności.

Proponujemy Państwu naukę w technikum w zawodach:

  • technik agrobiznesu,
  • technik architektury krajobrazu,
  • technik ekonomista,
  • technik geodeta,
  • technik informatyk,
  • technik turystyki na obszarach wiejskich,
  • technik weterynarii – nowość,
  • technik żywienia i usług gastronomicznych

oraz w Branżowej Szkole I Stopnia w zawodzie cukiernik.

Nuka w naszych technikach pozwala na zdobycie zawodu, przygotowuje do podjęcia pracy, a także umożliwia dalsze kształcenie na uczelniach wyższych. Jesteśmy szkołą współpracująca z wieloma zakładami pracy działającymi na rynku  lokalnym i poza lokalnym, między innymi Hortulus w Dobrzycy. Współpracujemy również z uczelniami wyższymi. Uczestniczymy w wizytach studyjnych, organizujemy zajęcia praktyczne na terenach zakładów pracy, uczestniczymy w wykładach na uczelniach wyższych. Bierzemy udział w wielu projektach unijnych, dzięki którym wzbogacamy nasze szkolne pracownie,  ale dbamy też o rozwój uczniów, którym umożliwiamy uczestnictwo w dodatkowych kursach umiejętności zawodowych i płatnych stażach u pracodawców. Dzięki projektom unijnym oraz pomocy pracodawców możemy zapewnić naszym uczniom bezpłatny transport na dojazd do pracodawców, na uczelnie, na Giełdę Papierów Wartościowych, czy do  NBP w Warszawie i do Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Dla uczniów, którzy marzą o zawodzie cukiernika i praktycznej nauce zawodu, proponujemy naukę w naszej szkole połączoną z nauką praktyczną w Bagietce. Bagietka jest  największą firmą produkująca wyroby cukiernicze, zatrudnia kilkaset pracowników. Praktyka wśród najlepszych pozwoli znakomicie przygotować się do egzaminu cukiernika, a także na nabycie umiejętności niezbędnych do podjęcia pracy zaraz po ukończeniu nauki.

Po 3 latach nauki uczeń branżowej szkoły 1 stopnia może podjąć naukę w szkole 2 stopnia i po dwóch kolejnych latach nauki przystąpić do matury i kolejnego egzaminu zawodowego uzyskując tytuł technika technologii żywności.

W ostatnich latach nasi uczniowie mieli możliwość ukończenia dodatkowych kursów umiejętności zawodowych, takich jak: barman, kelner, barista, carving, język angielski zawodowy, obsługi wózkow widłowych, kuchnia molekularna oraz zdobienia i dekoracje w piekarnictwie.

Każdy kurs zakończony jest uzyskaniem certyfikatu, pozwalającym na zwiększenie szans na rynku pracy. Udział w stażach u pracodawców dla wielu naszych uczniów, zaowocował dalszą współpracą poprzez pracę w weekendy i wakacje, a po ukończeniu nauki podjęciem stałego zatrudnienia.

Mamy doskonale wyposażone szkolne pracownie i nowoczesny sprzęt, dzięki temu jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym dla wszystkich naszych kwalifikacji. Nasi uczniowie uczą się ćwiczą na tym samym sprzęcie i urządzeniach co na egzaminie zawodowym. Wyniki tych egzaminów potwierdzone są wyróżnieniami w ogólnopolskim rankingu Perspekywy Technika. Co roku znajdujemy się wśród najlepszych szkół w Polsce, zdobywając od 7 lat srebrne i brązowe tarcze. W 2019 roku nasze technikum informatyczne otrzymało złota tarczę , zajmując  2 miejsce w województwie pomorskim i 44 w Polsce.

Wspólnie z Goodvalley i Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy  polecamy nasz nowy kierunek technik weterynarii –> przeczytaj więcej o tym kierunku Zajęcia z przedmiotów zawodowych będą odbywały się także poza szkołą u naszych partnerów.

Zachęcam do odwiedzenia strony www.zsa-czluchow.pl/Rekrutacja, znajdziecie tam opisy kierunków, terminy rekrutacji i informacje o wymaganych dokumentach. Wybierz najlepszy zawód dla siebie i dołącz do nas!

Z życzeniami wysokich wyników egzaminu ósmoklasisty

Sylwia Rekowska

Dyrektor szkoły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *